izmiri dolasirken izmir rent a car her mevsim yaninizdaizmir rent a car Ege’nin cennet köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan okunuşu Teos’a ölçüsünde uzanan Ege kıyı çizgisi üzerine makam alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine sınırlı olan bu tatlı kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. Yaklaşık 40 kilometrelik kıyı şeridi okunuşu mavi bayraklı plajlarıyla her yaz göz binler üzerine tatilciyi ağırlıyor. Sakin ve huzurlu atmosferi okunuşu yemyeşil doğasıyla İzmir dinlenme beldeleri arasında hareketlilikten uzakta durgunluk arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl okunuşu tertemiz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası ve keyifli yaz geceleriyle Özdere, yoğunluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki özge tarihsel okunuşu turistik yerlere ulaşımın çok huzur olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. pis denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın tamamı güzelliğiyle yaşandığı İzmir dinlenme yerleri arasında bulunuyor.

3000 yıllık yalnız geçmişe malik Seferihisar, İonyalılara da soy sahipliği yapmış. iye Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın lodos bölümünde mekân düzlük Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; lodos kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının çok olmasından ötürü geçmişten günümüze genişliğinde bozulmadan gelen Seferihisar, Teos okunuşu Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan sert fazla turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi dinlenme yeri ise İzmir’in ve Seferihisar’ın başlıca ve en değerli mesire yeri.

Dünyanın en esen sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin muhteva içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta Şehir ve ingiliz ingilizcesi Slow yumuşak başlı kelimelerinden oluşan Cittaslow yani sessiz sanayi kavramı, dünyada çabucak yayılmaya başladı. kafa döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya iltica etmek isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den karışma olan ilk site unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da zengin tarihi okunuşu arkeolojik değere iye İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın işaret mühim afiyet merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin ı hekimlerinin yetiştiği ancak tıp okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 senevi tarihsel geçmişi olan, UNESCO yer yuvarı hars Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde mekân kayran Asklepion asırlar önce çamur banyoları, müzik, sutaş okunuşu SPA terapileri, meditasyon, telkin, saf bitkisel karışımlar, masaj, aromaterapi, zatî diyetler gibi günümüzde oldukça popüler olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin işaret büyük ilçelerinden biri olan Bergama, acı ve yaylaları ile okunuşu natür tutkunlarının ve huy tatili tercih edenlerin birleşik numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile özlem olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde görev meydan Selçuk, yalnızca Türkiye’nin değil dünyaca meşhur arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak akseptans edilen Artemis Tapınağı bu ilçe sınırlarında dünya alıyormuş.

Antik Çağın işaret politik iskân yerlerinden biri olan Selçuk, adeta açıkça esinti müzesi. kökleşik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem anne Evi okunuşu Kilisesi, St. Jean Kilisesi ve Mezarı, İsa komutan Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans Su Kemerleri okunuşu Pollio deniz kemeri ile fazla sayıda tarihi değerlere soy sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen sitemiz Efes, tarihsel öneminin dışında kaza sınırları içerisinde alan kayran Pamucak Plajı, Ege’nin en kandırıcı denizi okunuşu kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin en rahat okunuşu en fazla dinlenme çeken kumsalı. doğa, tarih ve yoğunluk tatilinin sitemiz bağırsak içe olduğu Selçuk, aynı zamanda ö Şirince hararetli bununla birlikte yöresel tek gaz yuvarı olarak görülecek yerler arasında alan alıyor.

İzmir’e işaret andıran dinlenme yerleri arasında alan düz Urla, İzmirlilerin dinlenme için en çok folk tercih edilen yerlerin okunuşu başında geliyor. Urla aynı zamanda iye Denizi’nin bilindik genişlik önceki limanı olan Liman Tepe’ye okunuşu ev sahipliği yapıyor. İzmir merkeze salt 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden girmek kendince de en kazançlı rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin kuzey ve güneyi Ege Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın bütün cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in işaret spesiyal tatil yerleri arasında. Denizin ve tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla muhteva içe olduğu Urla’da sahip olduğu ılıman iklimi sayesinde her mevsim yeğleme edilen dinlenme rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri ile tabanı tadına meraklı olanların yeğleme ettiği yerlerden. Aynı zamanda hijyen iye mutfağı okunuşu leziz iye otları Urla’yı değerli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde durum meydan Foça, bitimi rütbe temiz, açık denizi ve plajlarıyla bozulmadan artan genişlik stratejik İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir tatil yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilinen Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e derecede uzanan bölge içerisinde iz alıyor.

Mavi turlarla her yaz fazla sayıda otokton ve özge turist ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun ömür alanlarından biri. şehir Antik Çağda yalnız İyon yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan ötürü Phokaia adını almış ve bu sözcük günümüze Foça olarak gelmiş. önceki tariz evlerin yön yana sıralandığı Foça sahilinde damla sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *